Δευτέρα 23 Οκτωβρίου 2017

0 ΑΟΧ 3-0 ΕΡΜΗΣ: 1η εντός έδρας νίκη και 2ος

Την εύκολη εντός έδρας νίκη, πήρε ο ΑΟ Χαλκίς, ο οποίος χθες, Κυριακή 22 Οκτωβρίου, νίκησε εύκολα τον Ερμή Κιβερίου, με 3-0, στο δημοτικό στάδιο Χαλκίδας, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής κατηγορίας.
Η ομάδα της Χαλκίδας, πέτυχε την πρώτη φετινή εντός έδρας νίκη και βρίσκεται στη 2η θέση με 9 βαθμούς, 1 βαθμό πίσω απ' τον πρωτοπόρο Αήττητο Σπάτων.

Το φιλμ του αγώνα:
  • 1' - Ο Μπλάνκο μπήκε από τα δεξιά, πάσαρε στον Χαρτσιά που δεν κατάφερε από το 1 μέτρο να σκοράρει. (ΑΟΧ
  • 2' - Μακρινό σουτ του Αγγελόπουλου, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. (ΕΡΜΗΣ)
  • 3' - Ο Πολίτης κατέβασε πολύ ωραία τη μπάλα, έκανε το πλασέ αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ. (ΑΟΧ)
  • 7' - Ο Χαρτσιάς άνοιξε ωραία στον ξεμαρκάριστο Ανέστη, ο οποίος έστειλε τη μπάλα άουτ. (ΑΟΧ)
  • 24' -  Μετά από πάσα του Θωμά, ο Πολίτης "χόρεψε" την άμυνα των φιλοξενούμενων και έκανε σέντρα "μαχαιριά" προς την μικρή περιοχή, όπου η μπάλα βρήκε στο γόνατο του ποδοσφαιριστή του Ερμή Παπαϊωάννου και κατέληξε στο βάθος της εστίας. (ΑΟΧ)
  • 30' - Εκτέλεση κόρνερ από τον Θωμά, κεφαλιά πάσα του Μπακομήτρου, ο Καραμπάς δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα προς την εστία. (ΑΟΧ)
  • 33' - Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Θωμά, ο τερματοφύλακας του Ερμή, Παλιγγίνης, έπεσε στην αριστερή του γωνία κι έδιωξε σε κόρνερ. (ΑΟΧ)
  • 44' - Καταπληκτική σέντρα από του Πολίτη, ο Ανέστης πήρε την κεφαλιά, ο Παλιγγίνης απόκρουσε προσωρινά, αλλά ο Ανέστης με δεύτερη προσπάθεια έκανε την προβολή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. (ΑΟΧ)
  • 46' - Ο Ζίου έβγαλε τη σέντρα, απευθείας σουτ του Αγγελόπουλου, ο Ντουμάνης εντυπωσιακά έδιωξε σε κόρνερ. (ΕΡΜΗΣ)
  • 53' - Ο Ντελέκος έκανε το σουτ, ο Παλιγγίνης δύσκολα στην αριστερή του γωνία, έδιωξε σε κόρνερ. (ΑΟΧ)
  • 57' κι ο Πολίτης θα πασάρει στον Στεργιανό, με τον τελευταίο να σουτάρει συρτά και δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Παλιγγίνη. (ΑΟΧ)
  • 73' - Ο Κουτσοδήμος μπήκε από αριστερά και γύρισε επικίνδυνα, ο Ντουμάνης έδιωξε σε κόρνερ. (ΕΡΜΗΣ)
  • 74' - Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραγκούνη, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο του Ντουμάνη. (ΕΡΜΗΣ)
  • 80' - Ο Καραγκούνης εκτέλεσε απευθείας το κόρνερ ο Ντουμάνης υποψιασμένος έδιωξε σε κόρνερ. (ΕΡΜΗΣ)
  • 84' - Δυνατό μακρινό σουτ από τον Ζίου η μπάλα πέρασε έξω από την εστία του Ντουμάνη. (ΕΡΜΗΣ)
  • 93' - Ο Κονσταντίνοφ πάσαρε στον Ντελέκο, ο οποίος σούταρε αλλά απόκρουσε ο Παλιγγίνης. Ο Ντελέκος όμως με δεύτερη προσπάθεια νίκησε τον τερματοφύλακα του Ερμή, δίνοντας διαστάσεις στη νίκη της ομάδας του, κάνοντας το 3-0. (ΑΟΧ)
Την επόμενη αγωνιστική, Κυριακή 5 Νοεμβρίου, ο ΑΟ Χαλκίς φιλοξενεί το Διαγόρα Αγίας Παρασκευής, στις 15:00 στο δημοτικό στάδιο Χαλκίδας.

ΑΟ Χαλκίς (Αν. Αυλωνίτης): Ντουμάνης, Στεργιανός, Θωμάς, Μπακομήτρος, Καραμπάς, Ταυταρίδης (79' Εμέκα), Χαρτσιάς (68' Τσίγκρος), Ντελέκος, Μπλάνκο, Πολίτης (81' Βαλκάνος), Ανέστης (74' Κονσταντίνοφ).
ΑΟ Ερμής Κιβερίου (Γ. Διαμαντής): Παλιγγίνης, Ζίου, Σακουλής (78' Αντωνόπουλος), Χατζόπουλος (74' Λαζάρου), Σελλής, Παπαϊωάννου (81' Γιάννος), Αγγελόπουλος (64' Μπίτσης), Γκάτσης, Μουσταφάς, Καραγκούνης, Κουτσοδήμος.