Πέμπτη 11 Μαΐου 2017

0 ΝΟΧ: Ισόπαλος (12-12) με Χαϊδάρι

Ισόπαλος με σκορ 12-12 ήρθε ο ΝΟ Χαλκίδας με το Χαϊδάρι, χθες, Τετάρτη 10 Μαΐου, στο κολυμβητήριο Χαλκίδας. Η ομάδα της Χαλκίδας, ήταν τυπικά φιλοξενούμενη (έκαναν αλλαγή έδρας στα μεταξύ τους παιχνίδια με το Χαϊδάρι) και παρόλο την ισοπαλία, κράτησε τη 2η θέση.
Ο ΝΟΧ στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλός και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 9-5. Στο 3ο 8λεπτο, με ένα ξέσπασμα (1-5), ισοφάρισε σε 10-10. Στο τελευταίου 8λεπτο, ο ΝΟΧ κατάφερε να πάρει την ισοπαλία (12-12) 6 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα, με γκολ του Αθανασίου.

Αναλυτικά τα παιχνίδια της 13ης αγωνιστικής του Β' Ομίλου:
ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΜΙΛΩΝ 6-4 (1-2, 1-1, 0-1, 4-0).
Νηρέας Γέρακα: Παπαδόπουλος Γ. 3, Παπαδόπουλος Π. 1, Τσακιράκης 1, Θεοδωρακόπουλος 1.
Μίλων: Θεοδωρίδης 1, Αμπατζόγλου 1, Αθυμαρίτης 2.
ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ - ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 12-12 (5-4, 4-1, 1-5, 2-2).
ΝΟ Χαλκίδας: Κόρακας 3, Αθανασίου 4, Μπουρνάζος 5.
ΑΕ Χαϊδαρίου: Δουμάνης 1, Μητρόπουλος 5, Γκότσης 1, Λαγουδάκος 1, Κουρτίδης 1, Βασιλάκης 2, Έντμοντς 1.
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 13-9 (2-0, 6-3, 2-2, 3-4). ΝΕ Πατρών: Στροφυλάς 1, Πολάτος 1, Τσιτσάρας 1, Λεβεντάκος 2, Κατράς 4, Καρβουντζής 1, Γκαράνης 3. ΟΥΚ Βόλου: Μάρκου 1, Χαλάς 2, Μαρινάγης 1, Στεργίου 1, Βαφειάδης 2, Τσιανάκας 1, Γιάγκος 1
** Τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Νίκου Αργυρόπουλου, που διατέλεσε πρόεδρος του Θριάμβου Πατρών τη 10ετία ‘80-’90.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 8-9 (1-2, 3-4, 1-1, 3-2). Νίκη Βόλου: Δανιήλ 1, Κανάκης 1, Πισσίας 3, Γιαβαρίδης 1, Μουρτζούχος 1, Γλούμμης 1. ΓΣ Ηλιούπολης: Σπυρόπουλος 2, Κοντονής 1, Λύκαρης 1, Κολυβάς 5.