Δευτέρα 20 Μαρτίου 2017

0 ΝΟΧ: Επιστροφή στις νίκες, 7-4 την Ηλιούπολη

Επέστρεψε στις νίκες ο ΝΟ Χαλκίδας, όπου χθες, Κυριακή 19 Μαρτίου, νίκησε εντός έδρας την 3η βαθμολογικά Ηλιούπολη με 7-4 και αύξησε τη διαφορά στους 4 βαθμούς, με τη 2η βαθμολογικά ομάδα της Χαλκίδας, να κυνηγάει τον πρωτοπόρο Νηρέα Γέρακα.
Ο "εντός έδρας" αγώνας του ΝΟΧ δεν έγινε στο κολυμβητήριο Χαλκίδας, αλλά στου Χαϊδαρίου, λόγω του ότι στο κολυμβητήριο Χαλκίδας, γίνονται εργασίες.
Με ένα γκολ του Μπουρνάζου και με μία ωραία λόμπα του Π. Μερκουριάδη, ο ΝΟΧ προηγήθηκε 2-0, με το Λ. Λύκαρη να μειώνει σε 2-1. Με άλλη μία ωραία λόμπα του Π. Μερκουριάδη, ο ΝΟΧ πήρε προβάδισμα 3-1, αλλά ισοφαρίστηκε με γκολ των Δ. Κοντονή και Καλύβα. Με γκολ του Μπουρνάζου και του Π. Μερκουδιάδη, ο ΝΟΧ πήρε προβάδισμα στο ημίχρονο με 5-3.
Στο τρίτο 8λεπτο, ο ΝΟΧ αύξησε τη διαφορά σε 6-3 με σκόρερ τον Π. Μερκουριάδη. Στο 4ο 8λεπτο, ο Καλυβάς μείωσε σε 6-4, αλλά το τελικό 7-4, έγραψε ο Μπουρνάζος από ασίστ του Ν. Μερκουριάδη.
Την επόμενη αγωνιστική, Κυριακή 26 Μαρτίου, ο ΝΟ Χαλκίδας θα ταξιδέψει στην Πάτρα, όπου θα αντιμετωπίσει το ΝΕ Πατρών.

ΝΟ Χαλκίδας: Πουλής, Οικονόμου, Κοκάλας, Γάτος, Αλαφάκης, Ορφανάκος, Π. Μερκουριάδης (4), Κόρακας, Αθανασίου, Μπουρνάζος (3), Ν. Μερκουριάδης, Βλάχος,  Τρίκας.
ΓΣ Ηλιούπολης: Παλληκάρης, Σπυρόπουλος, Δ. Κοντονής (1), Γεωργιάδης, Κ. Λύκαρης, Δήμου, Βλαχογιάννης, Βυθούλκας, Αν. Κοντονής, Προγάκης, Κολυβάς (2), Λ. Λύκαρης (1), Σαλτέρης, Γιαννόπουλος, Πουλιόπουλος.

ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 7-4 (2-1, 3-2, 1-0, 1-1). ΝΟ Χαλκίδας: Μερκουριάδης Π. 4, Μπουρνάζος 3. ΓΣ Ηλιούπολης: Κοντονής Δ. 1, Κολυβάς 2, Λύκαρης Λ. 1.
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 5-9 (0-4, 2-2, 3-2, 0-1). ΝΕ Πατρών: Πολλάτος 1, Ρογδάκης 1, Ζερνιώτης 1, Λεβεντάκος 1, Καβουρτζής 1. Νηρέας Γέρακα: Τσακιράκης 5, Παπαδόπουλος Γρ. 1, Παπαδόπουλος Π. 1, Νησανάκης 1, Γεωργακόπουλος 1.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΜΙΛΩΝ 9-9 (5-2, 2-4, 0-2, 2-1). Νίκη Βόλου: Πισσίας 1, Μαρτζούχος 4, Γλουμής 4. Μίλων: Χαλιάσος 2, Δούκας 1, Αμπατζόγλου 2, Ξιάρχος 2, Τριανταφύλλου 2.
ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ - ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 9-6 (2-3, 3-1, 2-1, 2-1). ΑΕ Χαϊδαρίου: Μητρόπουλος 1, Κόχειλας 4, Γκότσης 2, Βασιλάκης 2. ΟΥΚ Βόλου: Μαρινάγης Χ. 1, Στεργίου 2, Βαφειάδης 1, Γιάγκος 2.