Δευτέρα 27 Φεβρουαρίου 2017

0 ΝΟΧ: Ισόπαλος στο Χαϊδάρι με 6-6

Ο ΝΟ Χαλκίδας αναδείχθηκε ισόπαλος, 6-6, με την Α.Ε. Χαϊδαρίου εκτός έδρας, το Σάββατο 25 Φεβρουαρίου, για την 6η αγωνιστική της Α2 Εθνικής υδατοσφαίρισης ανδρών.
Ο αγώνας ξεκίνησε με 15 λεπτά καθυστέρηση, καθώς άργησε να παρουσιαστεί ο γιατρός στο κολυμβητήριο. Το Χαϊδάρι προηγήθηκε με γκολ του Κόχειλα, αλλά ο Μπουρνάζος με 2 γκολ έδωσε προβάδισμα στο ΝΟΧ. Μάλιστα στο 1-1, η ομάδα της Χαλκίδας έχασε και πέναλτι. Ο Κοκκάλας έκανε το 1-3, ο Μητρόπουλος μείωσε σε 2-3, ο Μπουρνάζος έκανε το 2-4 και ο Κόχειλα μείωσε σε 3-4. Μετά την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ο Μητρόπουλος ισοφάρισε σε 4-4 και ο ΝΟΧ πήρε ξανά προβάδισμα με τον Κοκκάλα και τον Παύλο Μερκουριάδη που έκαναν το 4-6. Στο τελευταίο 8λεπτο, με γκολ του Μητρόπουλου και με γκολ του Κουρτίδη, 41 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα. Έτσι Χαϊδάρι και Χαλκίδα, ήρθαν ισόπαλες με 6-6, αποτέλεσμα που έφερε στην κορυφή του Β΄ ομίλου τον Νηρέα Γέρακα, ο οποίος νίκησε τον Μίλωνα με 4-10.
Την επόμενη αγωνιστική, Κυριακή 5 Μαρτίου, που είναι η τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου, ο ΝΟ Χαλκίδας θα αγωνιστεί στο Γέρακα, με αντίπαλο το Νηρέα, όπου θα είναι και ντέρμπι για την πρώτη θέση.

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ: Τσάβαρης, Τραγκανίδας, Δουμάνης, Μητρόπουλος (3), Κόχειλας (2), Ρονζίνο, Πιερίας, Μπετσές, Κουρής, Γκότσης, Λαγουδάκος, Κουρτίδης (1), Πιστόλης, Βασιλάκης, Έντμοντς.
ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ: Πουλής, Κοκορίκος, Κοκκάλας (2), Γάτος, Αλαφάκης, Ορφανάκος, Μερκουριάδης Παύλος (1), Κόρακας, Αθανασίου, Μπουρνάζος (3), Μερκουριάδης Νίκος, Βλάχος, Τρίκκας.

Α.Ε. ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 6–6 Ν.Ο. ΧΑΛΚΙΔΑΣ (1-2, 2-2, 1-2, 2-0)