Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012

0 ΠΗΡΕ ΜΠΡΟΣ ΜΕ 4-0 ΤΟΝ ΠΑΡΝΑΣΣΟ Ο ΑΟΧ

Εμφανής η αποχή
των φιλάθλων της Χαλκίδας.
Χρειάστηκαν πάνω από 270 λεπτά ποδοσφαιρικού αγώνα, για να πετύχει γκολ και να πάρει μπρος ο αήττητος μέχρι εκείνη την στιγμή ΑΟ Χαλκίς. Μετά από 2 εντός έδρας λευκές ισοπαλίες και 1 εκτός έδρας ήττα με 1-0 στα Λουκίσια, ο ΑΟ Χαλκίς φάνηκε να "ξύπνησε" και πήρε χθες την νίκη στο Ενωσιακό Χαλκίδας, κόντρα στον Παρνασσό Αράχωβας με σκορ 4-0.
Το σκορ για τη Χαλκίδα άνοιξε στο 19' με τον Τσοπάνη, ενώ στο 21' ο Τσατσαρώνης με εκπληκτικό σουτ από τα 40 μέτρα, νίκησε τον Σπανό κι έκανε το 2-0 για τους νερατζούρρι. Στο 56’ ο Τσοπάνης σκόραρε για δεύτερη φορά στον αγώνα κάνοντας το 3-0. 2 λεπτά αργότερα, στο 58, ο Καραμπάς αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα από το διαιτητή Γρίμμα και η Χαλκίδα έμεινε στον υπόλοιπο αγώνα με 10 παίχτες. Αυτό όμως δεν σταμάτησε την απόδοση της καθώς στο 74', ο Καφαντάρης διαμόρφωσε το τελικό 4-0.
Με αυτή την νίκη, ο ΑΟ Χαλκίς διατηρεί την πρώτη θέση, μαζί με την Ένωση Ερμιονίδας, έχοντας από 14 βαθμούς.
Ελάχιστοι οι φίλαθλοι στον αγώνα, έπειτα από την αποχή που είχε ανακοινώσει ο Σύνδεσμος Φιλάθλων Χαλκίδας για τα 3 τελευταία αρνητικά αποτελέσματα που είχε κάνει ο ΑΟΧ. Οι ποδοσφαιριστές με αυτό το 4-0, έστειλαν το δικό τους μήνυμα στους φιλάθλους και ελπίζουν σε καλύτερες εμφανίσεις, αντάξιες των προσδοκιών τους.
Την επόμενη αγωνιστική, Κυριακή 9 Δεκεμβρίου, ο ΑΟ Χαλκίς θα αγωνιστεί στο Μπούρτζι, με αντίπαλο τον Ευβοϊκό Αγίου Νικολάου, στις 15:00.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (Γιάννης Καραμπάς): Μόνος, Γεωργόπουλος, Τσατσαρώνης, Καραμπάς, Καφαντάρης (82' Παπακωνσταντίνου), Ευσταθίου, Μανιάτης, Μπλατσέρης, Θωμάς (87' Τσαλμάς), Τσοπέης, Τσοπάνης (67’ Φελέκης)
ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ ΑΡ. (Γεωργακόπουλος): Σπανός, Διβόλης (71' Καλύβας), Παπαχαραλάμπους, Μανάρης, Γκαλαμέλος (46' Καλλέργης), Μπαρκώσης, Καβρούζος, Γκαράι, Καρακατσάνης, Μαρτιναίος, Τσώνης (65' Μίχας)